Blog

access_time30 Sep 2019

Tím Slovenských trvaliek

Kto sú tí záhadní ľudia, ktorí tvoria Slovenské trvalky...?? Hľa - tajomstvo odhalené!

Čítať viac
access_time22 Sep 2019

Jeseň s trvalkami

Slovenské trvalky pozývajú všetkých milovníkov kvetov na deň otvorených dverí v našej okrasnej škôlke. Akcia sa uskutoční v piatok 4.10.2019 od 9-17 hod. a v sobotu 5.10.2019 od 9-14 hod. Nájdete nás na našej pestovateľskej ploche na hlavnej ceste v Suchej nad Parnou č. 75 (oproti pošte).

Čítať viac
access_time13 Sep 2019

Guľaté hlávky v záhone

Populárne okrasné cesnaky sú pravým šperkom kvetinových výsadieb. Čo potrebujú, aby boli nádherné a vytrvali každý rok? Čítajte viac...!

Čítať viac
access_time18 Aug 2019

Pôvabné tanečníčky - DCÉRY VETRA

Anemonky, veternice, sasanky …. ľahko rozpoznateľné a výrazne kvitnúce trvalky, ktoré poznáme už z diaľky. Japonské veternice sú tou najlepšou dominantou jesenných záhonov!

Čítať viac
access_time10 Aug 2019

Kde sa vzala, tu sa vzala............ECHINÁCEA

Je veľmi obľúbená, často vysádzaná, liečivá, atraktívna v záhonoch, vytrvalo kvitnúca trvalka nenáročná na pestovanie. Ružová princezná, v češtine známa ako třapatka, v angličtine ´Purple Coneflower´.
Odkiaľ sa k nám dostala? Odkiaľ pochádza jej meno? Kedy sa začal BOOM v tvorbe jej kultivarov a ktoré z nich sú najzaujímavejšie? Aký míľnik spôsobil tak intenzívne kríženie a šľachtenie tejto krásky? Čo potrebuje k životu, aby sa jej darilo?
Prečo sa stáva, že niekedy zo záhonu skrátka echinácey vymiznú?
Na všetky otázky máme odpovede, želáme príjemné čítanie!

Čítať viac
access_time25 Jún 2019

Čarovné trvalky pod korunami stromov...

....v minulom článku sme zhrnuli základné otázky, ktoré nás nasmerujú pri charakterizovaní miesta určeného na výsadbu. Od exponovaného, slnečného záhona prechádzame teda na polotienisté, až tienisté stanovište. O možnostiach farebnosti a variabilite štruktúr pod korunami stromov sa dočítate v nasledujúcom príspevku!

Čítať viac
access_time9 Jún 2019

Ako si zostaviť vlastný dokonalý trvalkový záhon?

Určiť, ktoré trvalkové kombinácie sú najlepšie alebo najhoršie, je prakticky nemožné. Tvorba kvitnúcej výsadby je veľká rovnica s mnohými premennými, presne vypočítaná na dané, konkrétne miesto v záhrade alebo verejnej ploche.

Čítať viac
access_time8 Apr 2019

Kráľovná medzi okrasnými krami (časť 2)

Aby RUŽA bola krásna, zdravá, prosperujúca a robiaca záhradu skvostnou, stačí naozaj málo. A aké je to málo? Nech sa páči, smelo čítajte!

Čítať viac
access_time5 Apr 2019

Kráľovná medzi okrasnými krami (časť 1)

Vytrvalo kvitnúca, na pestovanie nenáročná, tŕnitá a dlhoveká (až 80 rokov sa dožívajúca) krovitá drevina, všeobecne známa každému z nás...Z historického hľadiska jedna z najstarších v záhrade pestovaných a kultivovaných okrasných rastlín. Je postavená na najvyššej pozícii v obľúbenosti pestovania u staršej generácie. Mladšia sa obáva, že je na pestovanie náročná. Opak je pravdou. Aby RUŽA bola krásna, zdravá, prosperujúca a robiaca záhradu skvostnou, stačí naozaj málo. A aké je to málo? Nech sa páči, smelo čítajte!

Čítať viac
access_time7 Mar 2019

Pivonka - nežná kráska

Ak milujete výrazné a voňavé rastliny s minimálnymi nárokmi na to, aby každoročne bohato kvitli, pripravili sme pre vás zaujímavé informácie o jedinečných a vznešených pivóniách.

Čítať viac
access_time21 Feb 2019

Top jarné trvalky

Kvety, ktoré veľa vydržia a málo potrebujú...

Čítať viac
access_time12 Feb 2019

Dicentra - príbeh srdiečok

Srdcovka – Dicentra patrí k trvalkám, ktoré dobre poznali už naše staré mamy. Pre srdcovitý tvar kvetov im pristal príznačný ľudový názov srdiečka. Spolu s náprstníkmi, kosatcami, pivonkami , floxmi či margarétkami boli neodmysliteľnou súčasťou klasickej vidieckej záhrady. Isté obdobie sa na túto nádhernú no nenáročnú rastlinu akosi pozabudlo. No v súčasnosti sa srdcovky opäť tešia narastajúcej popularite.

Čítať viac
access_time30 Jan 2019

Čím sa Slovenské trvalky odlišujú

Ste nadšencami prírodného štýlu života? Zaujíma vás, ako môžete naše životné prostredie chrániť? Chcete vedieť pravdu o komerčnom pestovaní? Čítajte ďalej…

Čítať viac
access_time19 Jan 2019

Tradičný zimný predpredaj

Zahájili sme tradičný zimný predpredaj trvaliek! Okrem skvelej ponuky rastlín sme znížili cenu poštovného na 4.99 eur. Navyše pri objednávke nad 50 eur máte poštovné zdarma!

Čítať viac
access_time7 Dec 2018

Rozšírili sme sortiment čemeríc

Čemerice – Helleborus sú v Slovenských trvalkách nielen srdcovou záležitosťou, ale i pestovateľskou špecialitou. Ubehlo 7 rokov od doby kedy sme zasadili prvých 250 kusov týchto prekrásnych rastlín. V druhom roku to už bolo 1500. Každým rokom počet stúpal, pričom sme neustále rozširovali aj ich sortiment. Dnes naša ponuka predstavuje jednu s najširších na európskom trhu.

Čítať viac
access_time19 Feb 2018

7 tipov, ktoré pomôžu záhradníkovi prekonať zimu

Aj vy sa už neviete dočkať jari, kedy sa príroda prebudí a budete môcť naplno vyraziť pracovať do záhrady? Pre nás ako profesionálov je zima ťažké obdobie, nakoľko nemôžeme vykonávať prácu ktorú milujeme a živí nás zároveň. Možno vás prekvapí, ale tuhé mrazy a nádielka snehu majú i svoje pozitíva. Nemyslíme tým vyššiu úrodu, krajšie kvety a menej škodcov, to je iba mýtus o ktorom si povieme možno niekedy nabudúce. Prečítajte si zopár našich tipov, nechajte sa inšpirovať a čakanie na prvé jarné lúče ubehne rýchlejšie.

Čítať viac
access_time5 Feb 2018

Čemerica – nežná zimná kráska

Aj vy ste podľahli kúzlu týchto očarujúcich trvaliek? Ich obľúbenosť stúpa nielen pre neodolateľný vzhľad, ale i preto, že v čase ich kvitnutia je farebná škála záhrady obmedzená. Vďaka rôznorodosti a originalite kultivarov sú často predmetom zberateľskej vášne. V tomto článku sa dozviete viac o ich histórií a správnom pestovaní.

Čítať viac
access_time31 Jan 2018

Nové Slovenské trvalky

Rok 2018 je významným míľnikom v histórii našej malej rodinnej firmy. Na prahu novej pestovateľskej sezóny sme spustili do prevádzky nový firemný web spojený s e-shopom. Hoci náš starý web, ktorý fungoval takmer 5 rokov sme považovali za vydarený. Časom v nás s nástupom nových technológií začala rásť vnútorná potreba posunúť sa ďalej.

Čítať viac
access_time3 Jan 2018

Habitus rastliny

Máte radi estetiku a radi pracujete kreatívne? Prečítajte si nasledovný článok a dozviete sa viac o celkovom vzhľade rastlín. Uvidíte že kombinácie trvaliek sú limitované iba hranicami vašej fantázie.

Čítať viac
access_time2 Jan 2018

Slnko a trvalky

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým aký obrovský význam má pre rastliny slnko? Možno správne tušíte, že existenčný. Prečítajte si viac o tomto krehkom vzťahu a pochopíte základný princíp umiestňovania rastlín v záhrade.

Čítať viac
Nakúpte ešte ďalšie produkty v hodnote 50,00€ a Kuriérska služba SPS vám bude v rámci SR k dispozícii úplne ZADARMO.
Počet položiek: 0
€0,00
shopping_cart Zobraziť