Blog

access_time7 Dec 2018

Rozšírili sme sortiment čemeríc

Čemerice – Helleborus sú v Slovenských trvalkách nielen srdcovou záležitosťou, ale i pestovateľskou špecialitou. Ubehlo 7 rokov od doby kedy sme zasadili prvých 250 kusov týchto prekrásnych rastlín. V druhom roku to už bolo 1500. Každým rokom počet stúpal, pričom sme neustále rozširovali aj ich sortiment. Dnes naša ponuka predstavuje jednu s najširších na európskom trhu.

Čítať viac
access_time1 Mar 2018

Predajná výstava čemeríc

Slovenské trvalky pozývajú všetkých milovníkov kvetov na unikátnu predajnú výstavu čemeríc – Helleborus . Akcia sa uskutoční v piatok 9.3.2018 od 9-17 hod. a v sobotu 10.3.2018 od 9-14 hod. Nájdete nás na našej pestovateľskej ploche na hlavnej ceste v Suchej nad Parnou č. 75 (oproti pošte).

Čítať viac
access_time19 Feb 2018

7 tipov, ktoré pomôžu záhradníkovi prekonať zimu

Aj vy sa už neviete dočkať jari, kedy sa príroda prebudí a budete môcť naplno vyraziť pracovať do záhrady? Pre nás ako profesionálov je zima ťažké obdobie, nakoľko nemôžeme vykonávať prácu ktorú milujeme a živí nás zároveň. Možno vás prekvapí, ale tuhé mrazy a nádielka snehu majú i svoje pozitíva. Nemyslíme tým vyššiu úrodu, krajšie kvety a menej škodcov, to je iba mýtus o ktorom si povieme možno niekedy nabudúce. Prečítajte si zopár našich tipov, nechajte sa inšpirovať a čakanie na prvé jarné lúče ubehne rýchlejšie.

Čítať viac
access_time5 Feb 2018

Čemerica – nežná zimná kráska

Aj vy ste podľahli kúzlu týchto očarujúcich trvaliek? Ich obľúbenosť stúpa nielen pre neodolateľný vzhľad, ale i preto, že v čase ich kvitnutia je farebná škála záhrady obmedzená. Vďaka rôznorodosti a originalite kultivarov sú často predmetom zberateľskej vášne. V tomto článku sa dozviete viac o ich histórií a správnom pestovaní.

Čítať viac
access_time31 Jan 2018

Nové Slovenské trvalky

Rok 2018 je významným míľnikom v histórii našej malej rodinnej firmy. Na prahu novej pestovateľskej sezóny sme spustili do prevádzky nový firemný web spojený s e-shopom. Hoci náš starý web, ktorý fungoval takmer 5 rokov sme považovali za vydarený. Časom v nás s nástupom nových technológií začala rásť vnútorná potreba posunúť sa ďalej.

Čítať viac
access_time3 Jan 2018

Habitus rastliny

Máte radi estetiku a radi pracujete kreatívne? Prečítajte si nasledovný článok a dozviete sa viac o celkovom vzhľade rastlín. Uvidíte že kombinácie trvaliek sú limitované iba hranicami vašej fantázie.

Čítať viac
access_time2 Jan 2018

Slnko a trvalky

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým aký obrovský význam má pre rastliny slnko? Možno správne tušíte, že existenčný. Prečítajte si viac o tomto krehkom vzťahu a pochopíte základný princíp umiestňovania rastlín v záhrade.

Čítať viac
access_time1 Jan 2018

Nároky na vodu

Voda je základom života, bez ktorej by tak ako ho poznáme, nemohol existovať. Vzhľadom na vzťah človeka k svojmu životnému prostrediu sa stáva voda stále cennejšou. Možno si to neuvedomujeme, ale to ako založíme záhradu môže byť pre životné prostredie prínos, alebo naopak záťaž. Kľúč k tomu leží v správnom pochopení nárokov rastlín na vodu.

Čítať viac
access_time30 Dec 2017

Šírka rastliny a hustota výsadby

Poznáte to, vidíte na fotke nádherný záhon a chceli by ste mať tiež taký u seba na záhrade. Nakúpite rastliny, zasadíte a výsledok sa nikdy nedostaví. Príčin prečo sa tak udeje je viacero. Chyba väčšinou nastáva ešte skôr, ako príde k samotnému nákupu rastlín. Základom úspechu je správna hustota výsadby, ktorú si musíme uvedomiť ešte pri plánovaní.

Čítať viac
access_time28 Dec 2017

Výška rastliny

Čo je výška, všetci dobre poznáme z geometrie. V nasledovnom článku sa dozviete čo je výška rastlín. Budete prekvapení, že i relatívne obyčajný údaj v sebe skrýva viac tajností a dôležitosti ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Čítať viac
access_time27 Dec 2017

Termín kvetu

Obdobie kvitnutia trvaliek predstavuje najradostnejší okamih, za ktorého účelom väčšinu druhov pestujeme. V krátkom článku si vysvetlíme vznik kvetov, dobu kvitnutia a spôsoby ako docieliť, že sa z kvetov budeme radovať dlhšie.

Čítať viac
access_time24 Dec 2017

Farba kvetov

Farba kvetov predstavuje základnú popisnú vlastnosť na ktorú sa zameriavame u väčšiny okrasných rastlín. Často je práve kvetný aspekt považovaný za hlavný výsledok , ktorý od rastliny požadujeme a platí to najmä u kvitnúcich trvaliek či letničiek.

Čítať viac
access_time19 Júl 2017

Životné okruhy trvaliek

Hľadáte správnu rastlinu pre dané miesto? Alebo hľadáte ideálne stanovište pre danú rastlinu? Podobné otázky trápia záhradníkov už veľmi dlho. Nami uvádzaná klasifikácia Vám pomôže pri rozhodovaní sa.

Čítať viac
access_time1 Jún 2017

Zóny mrazuvzdornosti

Schopnosť prežiť zimu do ďalšieho roka je tá najdôležitejšia vlastnosť robiac z rastliny trvalku. Vzhľadom na rôznorodosť našej krajiny sa často stretáme práve z otázkou: „Koľko rastlina vydrží mráz?“. Našťastie je tu jednoduchá pomôcka, vďaka ktorej bude výber rastlín o čosi jednoduchší.

Čítať viac
shopping_cart Zobraziť Počet položiek: 0
€0,00