O nás

billboard

Začiatky našej firmy siahajú do roku 2008, kedy dnes už manželia Koneční začínajú popri vysokoškolskom štúdiu budovať prvé pestovateľské plochy na záhrade u rodičov. Spočiatku sme sa venovali najmä pestovaniu zeleninových priesad a byliniek.

Už počas štúdia na Strednej Záhradníckej škole v Piešťanoch v nás horela vášeň pre trvalky a skalničky. Pomocou znalostí získaných na Záhradníckej fakulte v Lednici sme rýchlo začali budovať rozsiahlu zbierku trvaliek a skalničiek, ktorá sa za 6 rokov rozrástla takmer na viac ako1000 rôznych druhov a kultivarov.

Samotná produkcia trvaliek bola v roku 2014 rozšírená na plochu približne 0,4 ha. Trvalky a skalničky sú v prevažnej väčšine pestované v hranatých kontajneroch o rozmere 9x9x9,5 cm, ktoré sú európskym štandardom. Vzrastenejšie druhy sú pestované v 1l a 2l kontajneroch. 

V našej škôlke používame iba najkvalitnejšie substráty firmy Gramoflor. Rastliny sú tolerantnejšie voči stresu a lepšie sa ujímajú po výsadbe. Substráty vyvinuté špeciálne pre našu škôlku sú z minimálnym podielom rašeliny. Pestovateľský substrát je z obnoviteľných zdrojov, čo veľmi priaznivo ovplyvňuje životné prostredie. Nízky podiel rašeliny v substráte tvorí práve severonemecká rašelina. Pri jej ťažbe nedochádza k znehodnocovaniu rašelinísk, naopak vyťažené plochy sa dôsledne rekultivujú.

Môžeme byť hrdí na to, že i za krátku existenciu našej firmy sme si vybudovali na slovenskom záhradníckom trhu silnú pozíciu. Vaša dôvera nás neustále posúva vpred, dodáva nám silu inovovať a písať odborné články. V roku 2018 prinášame vynovený e-shop v ktorom okrem nákupu dostanete aj množstvo užitočných informácií a poradenstva od odborníkov.

Veríme, že história našej pomerne mladej firmy sa bude do budúcna ešte len písať a náš cieľ, aby našim zákazníkom robili radosť rastliny vypestované na Slovensku, sa naplní.

S úctou majitelia firmy,

Slovenské trvalky, s.r.o.Galéria

Nakúpte ešte ďalšie produkty v hodnote 100,00€ a Kuriérska služba SPS vám bude v rámci SR k dispozícii úplne ZADARMO.
Počet položiek: 0
€0,00
shopping_cart Zobraziť