Top sortiment - vysoké okrasné trávy, ktoré sutočne dominujú.

billboard

Jeseň a zima sú obdobím, kedy v záhonoch dominujú okrasné trávy. Najmä tie vysoké ukážu naplno svoju guráž a dynamiku. Zo škaredých káčatok, ktoré sa počas jari a leta schovávajú v záplave kvetov sa stávajú skutočné skvosty.

Pre väčšiu časť okrasných tráv platí, že zažívajú vrchol svojej vegetačnej sezóny na začiatku jesene, kedy najviac kvitnú. Fanúšikom týchto takmer bezúdržbových, skvostných rastliniek pomôže približný prehľad o súčasnom sortimente. Pozrite si v skratke o možnostiach výberu vysokých tráv, ktoré podčiarknu dokonalosť záhradnej scenérie...

Vysoké okrasné trávy (100 a viac centimetrov)

-najdynamickejšie, najrýchlejšie rastúce, skutočne grandiózne trávy, môžu sa použiť ako živý plot,optická bariéra, dominanta výsadby, ba dokonca ich možno považovať za základ zmiešaných trvalkovo-trávnych záhonov.

Kráľovná spomedzi ornamentálnych tráv - pompézna PAMPOVÁ TRÁVA

1.Cortaderia 'Evita'


2. Výrazne vzpriamený SMLZ_Calamagrostis

Calamagrostis 'Karl Foester' - úzka tráva s výškou do 150 cm

3. Jemný a priehľadný Bezkolenec_ Molinia

Molinia 'Heidebraut' - pôsobí veľmi jemne, latnaté kvety sú redšie a preto dotvárajú jedinečné detailné priehľady na iné dominanty vo výsadbe.

4. Impozantne vertikálne a farebné PROSO_ Panicum, užšie rastúce trávy, modrasto sfarbené, neskôr sa mení na červené, čierne a bordové (podľa kultivaru)

Panicum virgatum 'Heavy Metal'

Panicum 'Heiliger Hain'

Panicum 'Shenandoah'

 

5. Nádherne kvitnúci PEROVEC_ Pennisetum

Pennisetum 'Hameln' - veľmi populárna tráva, najpútavejšia klasmi, ktoré vyzerajú ako chumáče napichnuté na steblách. Dokonalý moderný prvok slnečných trvalkových záhonov.


6. METLICA_vyplňujúca priestor_ Deschampsia

 Deschampsia 'Goldschleier' - tráva vhodná na vlhké stanovište pod korunami stromov. Ozvláštni nielen samotnými steblami, ale aj skutočne jemnými latami. S veľmi jemnou štruktúrou sa k nej dokonale hodia trávy a trvalky so širším listom, či výrazným kvetom.


7. Pôvabne a vznešené OZDOBNICE_Miscanthus - patrí k najobľúbenejším vysokým trávam. Je nenáročný na celoročnú starostlivosť, pomerne dobre znáša sucho. Okrem rýchleho rastu patrí k tým, ktoré výrazne kvitnú. Súčasné podnebie v našich lokalitách ozdobnici vyhovujú, nakoľko ustojí aj holomrazy. Ponuka veľkostne a farebne variabilných kultivarov ulahodí aj tomu najnáročnejšiemu pestovateľovi.


Miscanthus 'Little Giraffe' - do metra vysoká a priečne panašovaná ozdobnica


Miscanthus 'Adagio' - tráva fontánovito a výrazne kvitnúca vo výške 100 cmMiscanthus 'Yaku Jima' - úžasne nakvitajúca vo výške 120 cm a meniaca sa do červených odtieňov na jeseň


Miscanthus 'Kleine Fontäne' - výška 150 cm s bledým kvitnutím


Miscanthus 'Variegatus' - do 2-och metrov vysoká a pozdĺžne panašovaná ozdobnica, ktorá vnesie do záhrady svetlo


8. Bordovo kvitnúca MEDNIČKA_ Melica -menej známa, no o to zaujímavejšia fialovým a atypickým kvitnutím

9. Vysoká a modrastá KOSTRAVA_ Festuca mairei skôr známa ako nízka kompaktná malá tráva, táto však dosahuje až 100 cm!


10. Menej známy Erianthus - nádherná dominanta do výšky 180 cm a šírky viac ako meter jesenné sfarbenie je výrazne žlto-bordové.

V 2.časti sa dočítate o sortimente nižších a menších dekoratívnych tráv!


Nakúpte ešte ďalšie produkty v hodnote 100,00€ a Kuriérska služba SPS vám bude v rámci SR k dispozícii úplne ZADARMO.
Počet položiek: 0
€0,00
shopping_cart Zobraziť