Fotopríbeh - posielanie balíčkov s Trvalkami

billboard

Spôsob balenia rastlín v Slovenských trvalkách.

Pre všetkých zvedavých zákazníkov venujeme pár riadkov o tom, ako presne balíme rastlinky. Náš systém ochrany pri transporte sa vyvíjal niekoľko rokov, kým dostal finálnu podobu. Ako to teda funguje?


Proces balenia rastlín

Objednávky sa zbierajú na pestovateľskej ploche v Suchej nad Parnou a následne sú dovážané do expedičného strediska v Trnave. Po vytriedení a kontrole ich pracovníci očistia, polejú a pripravia si jednotlivé obalové materiály. Potom začína „manufaktúra“ – objednávky rad za radom menia svoju tvár z košatých zelených húštin na okrabičkované obdĺžniky. V tomto momente už objednávku nie je možné ani dopĺňať, ani meniť jej obsah.Trvalky, ruže, aj kry sú fixované, vyplnené drevnou vlnou a čo najprecíznejšie uložené do veľkých krabíc. Na záver sa na ne nalepí štítok s menom a adresou zákazníka, vďaka ktorému sa v kuriérskej  spoločnosti nikdy nestratí.

Od momentu, kedy prevezme dopravná spoločnosť objednávku, potrvá 1 alebo 2 dni, kým u zákazníka kuriér zazvoní a rastliny doručí. Zabalené v krabici vydržia rastliny bez ujmy viac ako 5 dní.


Najčastejšie chyby a poškodenia balíkov

1.       Omylom zamenená rastlinka alebo celá objednávka

I keď sústredene pracujeme, predsa sa môže stať, že sa niekto pomýli. Môžeme napríklad poslať inú rastlinku, než je objednaná, alebo sa nám stane, že menovcom vymeníme balíky.. Vzniknutý problém zvládneme a vybavíme tak, aby zákazník nebol o nič ukrátený. Neváhajte volať, písať a informovať nás a nájdeme spoločnú cestu k náprave.

2.       Polámaná, vysypaná rastlina

Pri tomto type poškodenia je vhodné nám poslať fotografie e-mailom na tento kontakt:

Božena Hudecová Telefón: +421 948 093 676

E-mail: vyroba@slovensketrvalky.sk

Po vyhodnotení poškodenia sa vyjadríme, ako je dobré následne s rastlinou nakladať. Ak je poškodenie minimálne, radíme ostrihať nalomené časti a čímskôr posadiť, ak je poškodenie výrazné alebo fatálne – riešime tento problém ako reklamáciu. Ku každému prípadu pristupuje firma individuálne a základom pozitívneho vybavenia je vzájomná komunikácia. 

3.       Nespokojnosť zákazníka so vzrastom alebo kvalitou produktu

Ak zákazník nemá skúsenosti s pestovaním trvaliek, môže ho výška dodanej rastliny zaskočiť – a to najmä v marci a apríli, kedy sa príroda ešte len zobúdza.

 Výška a veľkosť rastliny preto závisí od nasledovných faktorov:

- od ročného obdobia (na jar sú zväčša nízke, na jeseň vysoké - kvôli údržbe ich často striháme)

- od toho, koľko času ubehlo od ich sadby (keď je rastlinka čerstvo vysadená, bude menšia)

- od samotného druhu trvalky a jej rastových schopností  (skalnička bude menšia, okrasná tráva väčšia)


Tu platí, že „trpezlivosť ruže prináša“ - trvalky rastú veľmi rýchlo, mnohé dosiahnu dospelosť v prvom roku od výsadby, niektoré po 2-3 rokoch. Trvalky, ktoré rastú pomalšie, majú túto informáciu vždy v popise.

 Naše rastliny sú určené na výsadbu do záhrad, kde sa naplno rozrastú a nakvitnú.

Po pár mesiacoch si z nich dokážete vytvoriť aj takéto kytice...


5.       Nespokojnosť zákazníka s cenou a prislúchajúcim výzorom/výškou rastliny

Tuto si trošku povzdychneme. Až na pár opodstatnených prípadov je pre nás hodnotenie našej určenej ceny mrzuté.

V cenách sú premietnuté faktory ako vek, vzácnosť kultivaru, licencia na jeho pestovanie, miera starostlivosti pri pestovaní, objem kvetináča a náklady na vitálny rast. Predávame kvalitné a na Slovensku produkované výpestky, ktoré sú rokmi overované našou klientelou z celej krajiny i zo zahraničia.


Osobné odbery objednávok

Ak ste z okolia Trnavy a radi by ste si rastlinky prevzali osobne, stačí si vytvoriť objednávku a zakliknúť osobný odber. Výdaj býva v utorky a štvrtky medzi 10:00 a 15:15 hod. na ulici Modranská 1/A v Trnave.

Kontaktovať nás môžete tu:

Ing. Hana Mandáková - poradenstvo a osobný odber objednávok

email: novakova@slovensketrvalky.sk

mob: +421 948/305 045


Informácie o spôsobe objednávania a prepravy - kliknite SEM!

Kontakty na zamestnancov firmy - kliknite SEM!

Recenzie od našich zákazníkov - kliknite SEM!

Nakúpte ešte ďalšie produkty v hodnote 100,00€ a Kuriérska služba SPS vám bude v rámci SR k dispozícii úplne ZADARMO.
Počet položiek: 0
€0,00
shopping_cart Zobraziť