Úvod / Články / O nás:
Tlačiť

O nás:

O nás:

Začiatky našej firmy siahajú do roku 2008, kedy dnes už manželia Koneční začínajú popri vysokoškolskom štúdiu budovať prvé pestovateľské plochy na záhrade u rodičov. Spočiatku sme sa venovali najmä pestovaniu zeleninových priesad a byliniek. No už počas štúdia na Strednej Záhradníckej škole v Piešťanoch v nás horela vášeň pre trvalky a skalničky. Pomocou znalostí získaných na Záhradníckej fakulte v Lednici sme rýchlo začali budovať rozsiahlu zbierku trvaliek a skalničiek, ktorá sa za 6 rokov rozrástla takmer na 1000 rôznych druhov a kultivarov.


Po skončení štúdia v roku 2011 sme stáli pred dôležitou dilemou, zamestnať sa, študovať ďalej, alebo začať budovať vlastnú firmu. Naše rozhodnutie bolo jednoznačné a tak začiatkom roku 2012 vzniká firma KP Plant. Roky predošlých príprav sa nám vyplatili a hneď v prvom roku sme absolvovali niekoľko významných veľtrhov, kde sme sa prezentovali trvalkami a skalničkami z vlastnej produkcie. Počas prvých dvoch sme si postupne uvedomili niekoľko problémov, ktoré slovenský trh s okrasnými rastlinami trápi. V roku 2013 sme ako reakciu na situáciu spustili náš projekt Slovenské trvalky. Začali sme otvorením dlho pripravovaného e-shopu, ktorý funguje ako “firemná predajňa“. Zákazníci tak dostanú rastliny v špičkovej kvalite priamo z pestovateľských plôch. Cena navyše priamo reflektuje výrobné náklady. Koncom roka 2013 sme založili firmu Slovenské trvalky, s.r.o. . Veríme, že nový názov najlepšie vyjadruje to, čo v skutočnosti robíme. Náš rozvoj samozrejme nekončí, neustále inovujeme a rozširujeme sortiment rastlín. Skvalitňujeme tiež servis a náš informačný systém. Osobitú pozornosť venujeme  veľkoobchodným partnerom, ktorým vieme poskytnúť zaujímavé benefity.


Samotná produkcia trvaliek bude v roku 2014 rozšírená na plochu približne 0,4 ha. Trvalky a skalničky sú v prevažnej väčšine pestované v pevných hranatých kontajneroch o rozmere 9x9x9,5 cm, ktoré sú európskym štandardom. Vzrastnejšie druhy sú pestované v 1l a 2l kontajneroch. V našej škôlke používame iba najkvalitnejšie substráty firmy Gramoflor. Rastliny sú tolerantnejšie voči stresu a lepšie sa ujímajú po výsadbe. Navyše základnou zložkou substrátov je severonemecká rašelina. Pri jej ťažbe nedochádza k znehodnocovaniu rašelinísk, naopak vyťažené plochy sa dôsledne rekultivujú.
V roku 2014 tiež prebehlo vo firme rozšírenie vozového parku. Vďaka novým firemným autám budeme schopný lepšie zásobovať našich zákazníkov.


Veríme že história našej pomerne mladej firmy sa bude do budúcna ešte len písať a že náš cieľ aby našim zákazníkom robili radosť rastliny vypestované na Slovensku sa naplní.


S úctou majitelia firmy,


Slovenské trvalky, s.r.o.

 

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.