Úvod / Články / Echinacea – pestrofarebné novinky
Tlačiť

Echinacea – pestrofarebné novinky

Echinacea – pestrofarebné novinky

Echinacea patrí k dobre známej bylinke a dlhodobo pestovanej trvalke v našich záhradách. Táto nenáročná trvalka rastie na severoamerických prériach, kde sa vyskytuje 8 botanických druhov.

Po celé desaťročia bol sortiment obmedzený na ružovú a bielu farbu kvetu druhu Echinacea purpurea. Časom sa objavila ešte poloplnnokvetá mutácia Echinacea purpurea ´Doppeldecker´. Prelom nastal na začiatku nového milénia, kedy americký šľachtitelia začali hybridizovať druhy Echinacea purpurea, Echinacea pallida a Echinacea paradoxa, ktorá kvitne na žlto.

Výsledkom sú pestrofarebné novinky, ktoré Vám prináša aj naša firma KP Plant.

Rastliny sú množené meristématickými kultúrami v laboratóriach, čím je zaručený dobrý zdravotný stav a druhová pravosť. Toto množenie je viazané licenciou, ktorú vlastní americká firma Terra Nova Nurseries.

Popis:

Nami ponúkané hybridy sú trsnaté trvalky vysoké do 80 cm. Terčovité kvety rôznej farby a veľkosti sa objavujú na koncoch pevnej stopky od júla do septembra. Kvety je možné zberať a vyrobiť si doma jednoducho echinaceové kvapky alebo čaj na podporu imunity. Kvety sa taktiež výborne hodia k rezu.
 

Pestovanie:

Echinacea je trvalka, ktorá si nájde svoje miesto v klasickej trvalkovej výsadbe ale i moderných záhradách. Na pôdu je nenáročná, výborne sa jej darí v obyčajnej záhradnej pôde. Stanovište vyžaduje slnečné s minimálnou starostlivosťou. Esteticky veľmi pôsobivé je kombinovať Echinaceu s okrasnými trávami. Aj údržba je podobná ako u tráv, ktoré sa iba na jar zrežú a odstránia sa suché časti rastliny.

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Galéria k článku