Úvod / Články / Delosperma „Jewel of Desert“
Tlačiť

Delosperma „Jewel of Desert“

Delosperma „Jewel of Desert“

Ide o šesticu nových kultivarov rodu Delosperma, ktoré sú z dielne japonského šlachtitela Koichiro Nishikawu. Výsledkom jeho niekoľkoročnej práce sú nízke a kompaktné kultivary so súborným označením “Jewel of Desert“ teda “ klenot z púšte“. Rastliny sú patentovo chránené firmou Concept Plants, takže ich množenie je viazané na licenciu.

Popis:

Rastliny sú vysoké iba 10-15 cm. Kvety červenej, oranžovej, bielej, ružovej a žltej farby sa objavujú od apríla až do prvých mrazov. Ako každý kvet u rodu Delosperma sa otvárajú iba na plnom slnku. Preto ich pestujeme na plne slnečnom stanovišti s dobre drenážovanou pôdou. Ideálnym substrátom je zmes piesku a kamienkov, s menším podielom záhradníckeho substrátu.

Mrazuvzdornosť:

Šľachtiteľ tiež uvádza ich výbornú mrazuvzdornosť až do -25°C. Vzhľadom na drsné podmienky japonských ostrovov možno tento údaj považovať za pravdivý. Samozrejme novinky podrobíme dôkladnému testovaniu a sledovaniu.

Použitie:

Používa sa ako obľúbená trvalka nielen na skalkách, ale uplatnenie nájde aj v nádobách na balkónoch či terasách. Delosperma si svojou odolnosťou voči suchu a priamemu slnečnému žiareniu získala cestu na pietne miesta ako sú cintoríny. Veľmi zaujímavo a pútavo pôsobí tiež kombinácia viacerých farieb v jednej národe zároveň.

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Galéria k článku